Anna Spławska - wokalistka, autorka tekstów i muzyki, pedagog specjalny. W 2011 kompozycja "Sama" Aneke, do której napisała melodię i słowa, znalazła się na składance Piotra Kaczkowskiego "Minimax pl 6" Radiowej Trójki. Koncertowała z Retrospective u boku Riverside, Lazuli i Fish'a na 5th Anniversary of Progressive Promotion w Niemczech. W 2012 r. brała udział w 3 edycji telewizyjnego programu "Bitwa na głosy" - Drużyna Libera. Owocem współpracy była piosenka "Ludzki gest", która znalazła się na krążku Liber - "Duety". Rok później z formacją Mokrofon wystąpiła, jako jedna z gwiazd w pierwszej edycji LuxFest festiwal w Poznaniu oraz wzięła udział w konkursie "Bałtyk Festiwal Media i Sztuka" w Darłowie. Zakwalifikowała się do ścisłej dziesiątki Jarocin Festiwal. Pod koniec 2013 r. wraz z Ireną Mierzejewską - menadżer, powołała do życia ANN.
W 2014 roku odbyła się premiera mini-albumu "Ludzie tacy są". Współkompozytorem EP był gitarzysta Jarosław Majer (Eleanor Gray). We wrześniu 2015 roku we współpracy z kompozytorem i gitarzystą Pawłem Siudejem, perkusistą Marcinem Niklewiczem i basistą Tomaszem Jazym powstał singiel "Ostrożna", w gdańskim Custom34 Studio. Utwór "Zerwanie kontaktu bojowego z życiem" trafił do propozycji Listy Przebojów Programu 3.
W lutym 2016r. w programie "Tej poranek" TVP 3 Poznań odbyła się telewizyjna premiera nowego wydawnictwa "Ostrożna". W maju 2016 roku za sterami gitary basowej stanął Kamil Siudej. Sierpień 2016 r. przyniósł koncert w Niemczech na festiwalu Alinae Lumr w Storkow, u boku gwiazd europejskiej sceny muzycznej. W październiku 2016 r. muzyka ANN zagościła w Czwartym Programie Polskiego Radia. W audycji "Będzie głośno", zaprezentowano akustyczne wykonania utworów "Ostrożna" oraz "Nie myl mnie z Wenus". "Ostrożna" przez ponad pół roku znajdowała się w czołówce Listy Przebojów audycji Czwórki "Będzie głośno". 21 października 2017 roku, nakładem wydawnictwa Pronet Records ukazała się debiutancka płyta długogrająca "Fragmenty", której prapremiera odbyła się również w programie Czwartym Polskiego Radia. W listopadzie 2017 r. ANN zagrał ponownie w Niemczech na festiwalu "Storkow Rockt" obok Fünftermärz, Metrockolis, Sascha Kempin. 2 lata z rzędu (2016, 2017) został zespołem roku Radia Orbit. Utwór "Ostrożna" znalazł się w TOP100 Najlepszych utworów 2017 roku portalu Muzykoholicy; "Do końca" 2 piosenką roku 2017 Radia Orbit. 23 lutego 2018 roku zespół zagrał koncert na żywo "ANN LIVE @ Będzie Głośno" w Programie Czwartym Polskiego Radia. 16 marca 2018 roku utwór "Fragmenty" trafił do propozycji Listy Przebojów Trójki.

2014-